Konservatiivne Suveakadeemia 2022

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) korraldab 23.–26. augustil 2022 Laitse lossis Konservatiivse Suveakadeemia.

Neljapäevase koolitusprogrammi keskseks teemaks on konservatiivsed ideaalid ehk küsimus sellest, millistest põhimõtetest lähtuvalt peaks ühiskond olema konservatiivse visiooni kohaselt üles ehitatud.

Suveakadeemia loengud ja arutelud käsitlevad konservatiivse maailmavaate aluseid ja keskenduvad mitmetele olulistele teemadele: voorused kui ühiskonna moraalne vundament; vabaduse, väärikuse, vastutuse ja õigluse ideaalid; perekond kui ühiskonna alus ja abielu kui perekonna alus; vabade kodanike ühiskonna ideaal; demokraatia ideaal; riikliku iseseisvuse ja rahvusriigi ideaalid; põhiõiguste ja -vabaduste ideaal; austus loodu vastu; kristlik religioon ja moraalsed absoluudid jne.

Konservatiivne Suveakadeemia toimub kristlik-patriootlikus vaimus, lektoriteks on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse liikmed Varro Vooglaid ja Markus Järvi. Lisaks toimuvad õhtuti külalisloengud ja ilmselt ka mõned muusikalised etteasted.

Konservatiivsest Suveakadeemiast on oodatud osa saama 16-28-aastased noormehed, kes juhinduvad oma elus konservatiivsetest väärtustest ja soovivad elualalhoidliku ilmavaatega lähemalt tutvuda.

Suveakadeemiasse kandideerimiseks tuleb registreerimislehe kaudu esitada kirjalik taotlus koos omapoolse motivatsioonikirja ja fotoga. Alaealistelt osalejatelt eeldame ühtlasi vanemlikku nõusolekut.

Avalduse esitamise tähtaeg on 30. juulil kell 18:00.

Konservatiivse Suveakadeemia programmis osalemine koos toitlustuse ja majutusega Laitse lossis on osalejatele tasuta. Samuti tagab SAPTK osalejatele ühise transpordi pealinnast Laitse lossi ning tagasi pealinna.

Konservatiivse Suveakadeemia läbiviimise eelduseks on vähemalt 20 osaleja registreerumine. Osalejatelt ootame aktiivset osavõttu akadeemia programmist ja härrasmehelikku käitumist.

Lisainfo: Indrek Petersoo, 5146735, indrek.petersoo@saptk.ee või akadeemia@saptk.ee