Kalender 2016

Paraku ei ole tänapäeval enam moes voorustest rääkida. Sageli väidetakse, nagu oleks voorused midagi vanamoelist ja vagatsevat ehk sellist, millele ei ole enam meie ühiskonnas kohta.

Ent tegelikult ei ole voorused sugugi pahurate vanaprouade või ajaloolaste veider hobi, vaid iga inimese ja ühiskonna keskne vaimne telg. Kätkedes endas hea ja kurja vahelist võitlust inimese hinges, on vooruslik kasvamine vägagi mehine, võiks öelda, et isegi kangelaslike seikluste pärusmaa.

Iga terve mõistusega inimene tahaks, et meid ümbritseks tõde, ilu ja headus ning nende poole suunavad voorused – arukus, julgus, mõõdukus, õiglus, suuremeelsus, au ja väärikus, kannatlikkus, truudus, puhtus, alandlik teenimisvalmidus, siirus ja armastus; mitte aga valelikkus, inetus, pahatahtlikkus, rumalus, argpükslikkus, ohjeldamatus, ebaõiglus, kitsarinnalisus, alatus, kärsitus, truudusetus, hooramine, enesekesksus, valskus ja õelus.

Kuid tee sellise ühiskonna poole ei kulge mitte poliitiliste sobingute ega ideoloogiliste manipulatsioonide kaudu, vaid läbi selle, et inimesed püüavad kasvada vooruslikumaks ning olla ühes teistega hooles, et ka meie lapsed ja lapselapsed näeksid just voorustes oma kutsumust ehk vaimse kasvamise, tõelise vabaduse ja õnnelikuks saamise rada.

Just seepärast koostasime kalendri, mis tõstab õpetlike tekstide ja kaunite maalide abil esile vooruste ilu ning püüab äratada inimestes igatsust pürgida oma elus kõrgete ideaalide poole. Kalendris “Aastaring voorustega” oleme iga kuu juures toonud välja õpetlikud tekstid, mis räägivad tarkusest, õiglusest, mõõdukusest, julgusest, aust, töökusest, tänulikkusest, suuremeelsusest, puhtusest, siirusest, usust, lootusest ja armastusest ning muudest väärtustest ja voorustest, mis moodustavad iga terve ühiskonna aluse ning mis tuleks ka Eestis uuesti au sisse tõsta.

Saatsime kalendri laiali kõigisse koolidesse üle Eesti, pakkudes ühtlasi võimalust tellida tasuta kalender igasse klassiruumi.