Inimene on inimene on inimene

1.00

Category:

Jérôme Lejeune

Dr. Jérôme Jean Louis Marie Lejeune (1926-1994) oli prantsuse lastearst ja geneetik, kellele tõi maailmakuulsuse haiguste ja kromosoomiliste defektide vaheliste seoste avastamine. Dr. Lejeune’i elutöö seisnes pühendumises Downi sündroomiga laste ravimeetodite uurimisele. Ühtlasi oli ta isikuks, kes tuvastas nimetatud sündroomi põhjuse ― topelt kahekümne esimese kromosoomi.

Raamatukeses avaldatud tekst on tõlge tema vähem kui aasta enne surma Tallinnas, konverentsil nimega “Inimene, religioon ja kultuur” peetud ettekandest. Kahjuks ei saanud dr Lejeune halvenenud tervise tõttu isiklikult konverentsil osaleda. Professor Lejeune suri 1994. aasta aprillis vähktõppe.

Professor Lejeune selgitab, et iga inimese elu saab alguse tema eostumisel ning et inimolendi inimloomus eostumisest surmani pole arvamuse asi, vaid lihtsa eksperimentaalse teadmise valdkonda kuuluv fakt.

Pöördudes kõigi maailma parlamentide poole, ütleb professor Lejeune: „Teil pole õigust peita rahva eest tõde. Te peate ütlema oma rahvale, et inimolend saab alguse eostumise hetkest; vastasel juhul ei saaks temast iialgi inimest, vastasel juhul pole see consensus vaid nonsensus, mõtte puudumine, lahtiütlemine tõest. Mitte ühelgi valitsusel maailmas, hoolimata sellest, kas ta püüdleb demokraatiale ja pluralismile või mitte, pole õigust keelduda rääkimast tõtt.“

 

Autor Jérôme Lejeune

Tõlkija Toomas Vooglaid

Ilmumisaasta 2007

Formaat pehmekaaneline

Lehekülgi 16 lk

Kirjastaja Elukultuuri Instituut

ISBN 9789949211227