Eesti kultuuri visiitkaardiks olevas Tallinna vanalinnas pole enam tükk aega saanud keegi rahulikult jalutada ilma, et pea igal sammul kohtaks striptiisiklubide vaateaknaid ja nende pealetükkivat tänavareklaami.

Me ei saa olla nõus olukorraga, kus UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja kantud Tallinna vanalinnas, kus asub ka mitu kooli ja kus käivad igapäevaselt tuhanded lapsed, õilmitseb seksiäri, mis alandab meie ainulaadse kultuuripärli punaste laternate ja loomastunud laaberdamise tallermaaks ning labastab ka naiselikkuse ideaali ja naiste väärikust, alandades nad maksujõulise “kliendi” ihade objektiks.

Probleem on seda tõsisem, et mitmed vanalinna striptiisiklubid tegutsevad Tallinna linnalt renditud pindadel.

Seepärast alustasime 2013. aasta septembris kampaaniaga “Vanalinn lagast puhtaks”, et koondada kõigi inimeste häält, kes ei ole nõus leppima vanalinna kõlbelise reostamisega. Kampaania raames kogume allkirju, et nõuda Tallinna vanalinna puhastamist seksiärist. Allkirjad paneme uue linnavalitsuse lauale sõltumata sellest, milline poliitiline jõud valimised võidab.

Kampaania koduleht, kus saab ka petitsiooniga liituda, asub aadressil saptk.ee/vanalinnpuhtaks ning kampaania Facebooki lehe leiate aadressilt facebook.com/vanalinnpuhtaks.