Preemia võtsid Kadrioru lossis toimunud tseremoonial vastu sihtasutuse juhid Varro Vooglaid ja Markus Järvi. Vooglaid ütles, et tunnustus tuli üllatusena ja et tal on au see preemia vastu võtta.

Aadu Luukase missioonipreemia sai SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks

“Laureaaditiitel on meile väga oluline ja kosutav. Kuigi oma toetajatelt oleme alati saanud palju julgustust, on preemia esimene avalik suur tunnustus meie püüdlustele,” sõnas Vooglaid. “Missioonipreemia omistamine SAPTK-le saadab selge sõnumi perekonna ühiskondlikust tähtsusest ning et selle kaitsmine on kultuuriliselt keskse tähtsusega küsimus.”

Vooglaid rääkis, et sihtasutuse missiooniks on seista selle eest, et taastada ja säilitada kiirelt muutuvas maailmas austus nende kõlbeliste tõdede vastu, mis on terve ja inimliku ühiskonna aluseks. “Usume, et need väärtused, millele tuginedes on meie rahvas elanud üle kõige raskemad ajad – perekondlikkus, abieluline truudus, kodanikujulgus – ei ole aegunud ning just neile truuks jäädes on lootust rahval ja kultuuril püsima jääda. Loodame, et meie tegevus annab tõuke tõelise kodanikuühiskonna kujunemiseks Eestis.”

Missioonipreemia eesmärk on tunnustada isikut või organisatsiooni, kes paistab silma Eesti ühiskonna tasakaalustatud arengu ja rahva elukvaliteedi edendamisega, ütles Aadu Luukase SA nõukogu esimees Indrek Luukas. “Rolli ei mängi seejuures niivõrd tegevusvaldkond, kui see, et laureaat suhtuks oma missiooni hingega ja tema tegevusest või ka eeskujust oleks kasu võimalikult paljudele Eesti inimestele.”

Indrek Luukase sõnul avaldas nõukogule muljet eelkõige laureaadi pühendumus traditsioonilise peremudeli kaitsmisele. “SAPTK on laiemas avalikkuses tuntuks saanud ülesastumistega kooseluseaduse teemal, kuid tahaksin rõhutada, et preemia üleandmisega ei soovi me kellelegi vastanduda, vaid eesmärgiks on tõsta esile laureaadi tähtsust demokraatlikule ühiskonnakorrale iseloomuliku arutelu tekitamises, aidates sellega kaasa Eesti rahva tasakaalustatud arengule, mida näeb ette ka missioonipreemia põhikiri. Laureaat on oma tegevusega andnud tõuke laiapõhjalise diskussiooni tekkeks mitmetel väga olulistel ja väärikatel teemadel,” selgitas ta.

Missioonipreemia pälvinud isikut või organisatsiooni tunnustatakse 32 000 euroga. Missioonipreemia ülejäänud nominente tunnustati 6400-eurose preemiaga, mille said Eesti Toidupank, tänavalaste probleemile pühendunud Inge Ojala-Pihlaja, Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal, SA Hille Tänavsuu Vähiravifond “Kingitud Elu” ning MTÜ Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskus.

Aadu Luukase missioonipreemiat antakse välja 2007. aastast. Varem on missioonipreemia pälvinud Tallinna Lastehaigla Toetusfond; ajaloolane ja Eesti Kunstiakadeemia professor David Vseviov; preemiat jagasid Vanalinna Hariduskolleegiumi asutaja ja juht Kersti Nigesen ning Sihtasutus Metsaülikool; preemiat jagasid Liikumispuudega Laste Toetusfond ja Eesti Võrkpalli Liit; preemiat jagasid Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin nin